Pages Menu
Categories Menu

Weekend w miescie

Weekend w miescie

Weekend w miescie

Zbliża się weekend, jednak obowiązki nie pozwalają na udanie się za miasto? Nic straconego! Jak zatem zorganizować weekend w mieście, by spędzić czas miło i wyjątkowo? Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie pikniku! Odpoczynek na łonie natury nie tylko nas dotleni, wpływając korzystnie na nasze zdrowie ale także sprawi, że naładujemy baterię, mając siłę i energię na kolejny tydzień pracy. Decydując się na organizację pikniku należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach! Co zatem najlepiej ze sobą zabrać? Podstawą udanego pikniku jest bez wątpienia zabranie ze sobą dużego koca i sporej ilości jedzenia, pamiętajmy, że świeże powietrze wzmaga apetyt.

Weekend w miescie

Jakie jedzenie wybrać? Jedzenie na trawie jest dość utrudnione, w związku z czym postawmy na proste dania. Warto zabrać ze sobą owoce, warzywa i przekąski, które nie zepsują się szybko pod wpływem wysokiej temperatury. Nie musimy jednak ograniczać się do standardowych kanapek- zastąpmy je tortillami lub domowymi hamburgerami, dobrym rozwiązaniem są też naleśniki, muffinki czy tosty- przekąski te dobrze smakują także na zimno.

Jeśli masz taką możliwość- weź ze sobą przenośnego grilla. Nie zapominajmy także o napojach- w upalne dni musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Pamiętajmy także o zabraniu preparatów ochronnych, które zabezpieczą nas przed szkodliwym działaniem słońca oraz insektami. Warto także zadbać o odrobinę aktywności- udając się na piknik weźmy zatem ze sobą frisbee, rakietki do badmintona lub dmuchaną piłkę plażową.

Artykuł dzięki: